RSS

Za darmo

16 Sier
Za darmo

Ponoć w życiu nic nie jest za darmo. To w sumie słuszne. Na wszystko trzeba sobie w jakiś sposób zasłużyć. I na to, co dobre, i na to, co złe. Człowiek całym życiem pracuje na pewne zdarzenia. I nawet nie zawsze o tym wie.

Ludziom się wydaje, że można coś życiu urwać. Niestety nie da się. Jest też druga grupa, to ludzie, którym się wydaje, że wszystko powinni mieć za darmo. Oni też się mylą. Ale można mieć taniej.

Ludzie mają różne potrzeby. Czasem potrzebują otoczyć się luksusem, a czasem wręcz przeciwnie, wolą, żeby było tak całkiem zwyczajnie.

I co ciekawe, jedni i drudzy patrzą łakomym wzrokiem na tanie domy Warszawa. Jedni uważają, że skoro są tanie, to znaczy, że są akurat dla nich, bo pewnie nie są luksusowe, drudzy z kolei, że jak można kupić tanio luksus, to czemu nie? To jest swego rodzaju fenomen, jak dwie zupełnie odmienne grupy ludzi, mogą w zupełnie odmienny sposób patrzeć na ten sam produkt. Bo dom to też jest produkt, chociaż wyjątkowo duży. I co ciekawe, obie grupy będą tak samo chętnie te domy kupować. Jedni będą się dziwić, dlaczego ci drudzy nie kupią posiadłości gdzieś pod Warszawą, gdzie domy i place są większe, drudzy będą się zastanawiać, czemu ci pierwsi nie zadowolą się mieszkaniem gdzieś w blokach. Jedni i drudzy uważają, że nie pasują do siebie, a jednak potrafią mieszkać po sąsiedzku.

Przydałby się jakiś dobry socjolog, który by rozpracował ten temat. Ja się nie czuję na siłach. Ja tylko zauważam pewne mechanizmy rządzące ludźmi. Niejako przy okazji zauważam, bo ani to moja praca ani hobby tak na dobrą sprawę. Ale skoro człowiek to ssak, to mógłby się zachowywać racjonalnie, podobnie jak inne ssaki. Tymczasem ostatnia rzecz, jaką można o człowieku powiedzieć, to że jest istotą racjonalną. I może to i dobrze. Dzięki temu jest ciekawiej na świecie. Przewidywalni ludzie byliby strasznie nudni.

 
Dodaj komentarz

Opublikował/a w dniu 16 sierpnia 2017 w Bez kategorii

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

 
%d blogerów lubi to: