RSS

Za mało słońca

26 Czer
Za mało słońca

W taką pogodę jak dziś, to nic tylko się własną pięścią zabić. Totalnie na nic nie mam ochoty. Nawet na kawę i to już jest niepokojące. Dopóki mam chęć na kawę, mam chęć do życia. Taka pogoda wpędza w depresję nawet nosorożce. A ja jestem tylko kobietą. Niekoniecznie silną.

Na ogół jestem silna, ale nie dziś. Dziś mam ochotę pożalić się sama sobie. Po coś w końcu mam tego bloga. Jak ktoś przeczyta i będzie miał chęć powiedzieć dobre słowo to super. Jak nie, to lepiej niech nic nie mówi. Nie zniosę dziś żadnego hejtu. Nie i koniec. Jak coś napiszecie nie po mojej myśli, to nie dość, że z radością usunę, to jeszcze będę blokować. Bo tak i już.

Jeszcze wczoraj świeciło słońce i miałam kaprys kupić sobie samochód. Dziś miałam sobie go wybrać, tak wstępnie. Ale mi się nie chce. Nie będę tego robić na siłę, bo kupię coś złego. Chociaż nie. Japońskie samochody są dobre w zasadzie niezależnie od producenta. Nawet chińskie są dobre. W swoim przedziale cenowym oczywiście. Ale nie miałam zamiaru celować w chińczyka. Matko, dygresja goni dygresję. Nie mam formy do pisania nawet. Chodziło mi o to, że generalnie azjatyckie samochody są dobre. Ale japońskie i tak najlepsze, Japończycy mają bardzo osobisty stosunek do wszystkiego, co robią. Prawie jakby dla siebie robili. A może nawet lepiej niż dla siebie. Wkładają serce w to, co robią. Oni nie dzielą życia na pracę i po pracy. Praca jest ich życiem, ich życie jest pracą. To chyba jakaś wschodnia filozofia w ogóle, ale Japończycy w tym przodują. Ciekawa jestem, jaką religię wyznają, może to ma jakiś związek? Są niesamowicie uporządkowani, karni i w ogóle tacy akuratni. I wcale nie wyglądają na nieszczęściwych, wręcz przeciwnie. Serio, może nawet kiedyś sobie do Japonii polecę. Na jesieni najlepiej. Wiosna w Japonii jest jakaś mokra i w ogóle do niczego. Dlatego wiśnie u nich tylko kwitną, ale nie dojrzewają. Za mało słońca.

 
Dodaj komentarz

Opublikował/a w dniu 26 czerwca 2017 w Bez kategorii

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

 
%d blogerów lubi to: