RSS

Starocie

20 Czer
Starocie

Lubię sobie pooglądać stare seriale. Nie, żeby aż przedwojenne, ale takie zahaczające o lata siedemdziesiąte i osiemdziesiąte ubiegłego wieku. Ileż tam folkloru na żywo!

Ówczesna telewizja chyba nie starała się koloryzować rzeczywistości tak jak dzisiejsza. Bohaterowie seriali nie mieszkali w super apartamentach, nie jeździli wypasionymi brykami, nie nosili modnych ciuchów. Ot, mieli to samo co reszta. Kraciasta cerata w kuchni, krzywa wersalka z pasiastą narzutą w pokoju. Kolorystycznie też niekoniecznie to wszystko do siebie pasowało. I co z tego? Czy ktoś na to patrzył? Nikt. Wszystko było autentyczne, naturalne, można było skupić się na akcji. Ano właśnie, w serialach kiedyś była akcja. Teraz niby też jest, ale taka, że można stu odcinków nie obejrzeć, a i tak wiadomo, co się dzieje. No, chyba że mamy do czynienia z serialem typu każdy odcinek o czymś innym, ale i tak w tle jest jakiś wątek łączący poszczególne odcinki. I tak naprawdę tylko to się liczy.

No i aktorzy, kiedyś w serialach grały gwiazdy, dziś w serialach grają młodzi, początkujący, albo bezrobotni aktorzy. Prawdziwe gwiazdy można obejrzeć tylko w kinie. Z jednej strony nie ma się co dziwić, aktorzy filmowi nie mają czasu na głupoty, trudno wiązać się na cztery tysiące odcinków z jedną produkcją. Z drugiej strony, kto dziś tak naprawdę ma czas chodzić do kina? Wąska grupa ludzi, nikt więcej.

Lubię sobie jeszcze samochody pooglądać w starych serialach. Te skody, łady, zaporożce, małe fiaty, polonezy. Aaa, wartburgi jeszcze i trabanty. Mazda nie była wtedy w modzie. Nie wiem, czy w ogóle wtedy były mazdy w Polsce. No, chyba że ktoś sobie prywatnie sprowadzał.

Tamte czasy były może smutne, może siermiężne, ale jakieś bardziej ludzkie, czasem chciałabym się do nich przenieść. Na trochę oczywiście, wcale nie chciałabym spędzić reszty życia na staniu w kolejkach po kilogram cukru.

 
Dodaj komentarz

Opublikował/a w dniu 20 czerwca 2017 w Bez kategorii

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

 
%d blogerów lubi to: