RSS

Wybór

17 Paźdź
Wybór

Od samego oglądania można dostać zawrotu głowy, a co dopiero jak się chce kupić? Moja koleżanka – kompletna blondynka – opowiadała mi, jak wybierała samochód. Gdyby nie fakt, że zrobiła to na serio, to może bym się nawet pośmiała.

Pierwszą rzeczą, jaką ustaliła, był kolor. W sumie to jeszcze nie problem, każdy samochód można przelakierować, kwestia ceny. Tylko uwaga: ona nie wybrała pod kolor torebki, butów, czy ostatecznie szminki, jak to niektóre kobiety mają w zwyczaju. Ona wybrała pod kolor bielizny! Czujecie? Bielizny! Powiedziała, że będzie tak jeździć, żeby stanik było widać. Wariatka. Po czym… poszła sobie na skrzyżowanie (tak, tak, ja też miałam skojarzenia z tym stanikiem…) i patrzyła na przejeżdżające samochody. Chciała sobie wybrać jakiś ładny. No i wybrała… nic to, że model dziesięcioletni, nic to, że marka, którą można kupić na góra trzy lata, bo potem wszystko jest do wymiany. Jest ładny, jest fioletowo turkusowy, jest kompletnie do niczego, ale w sumie to nie ma znaczenia, bo ona i tak nie umie parkować. Za to ma eleganckie jasne, skórzane fotele. Kompletnie niepasujące do fioletowej karoserii. No i w ogóle, fioletowa bielizna? Zawsze? Serio?

Jeszcze zanim zaczęła szukać, podrzuciłam jej linka z fajnymi samochodami (https://autoidea.mazda-dealer.pl/modele), ale nie umiała wybrać na jego podstawie. Bo tam zamiast kolorów tapicerki to były opisy silnika. Ona naprawdę tak powiedziała! Jej nie obchodzi moc silnika, wyposażenie dodatkowe ani zapotrzebowanie na paliwo. Nie obchodzi jej też, czy zawieszenie będzie nisko, czy wysoko. Nie wiem, czy ona w ogóle wie, co to znaczy. Raczej nie wie. A nawet gdyby wiedziała, to i tak jej to nie interesuje. Ma być fioletowy jak jej stanik.

Właściwie jakby się tak dobrze zastanowić, to chyba połowa kobiet wybiera samochody w ten sposób. Oraz trzy czwarte mężczyzn. Tylko oni nie wybierają pod konkretny kolor, bo się nie znają na kolorach.

 
Dodaj komentarz

Opublikował/a w dniu 17 października 2016 w Bez kategorii

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

 
%d blogerów lubi to: