RSS

Marzenie

14 Sier
Marzenie

Małe dzieci mały kłopot, duże dzieci duży kłopot, tak mówią. Z pieniędzmi jest jakoś podobnie. Jak ich nie ma to niedobrze, ale jak jest za dużo, też nie jest lekko. Nie wiem, po co ludzie ustawiają się w kolejkach do totolotka.

W gruncie rzeczy wcale nie chciałabym wygrać, chociaż nie powiem, czasem gram. Tak dokładnie rzecz biorąc, nie chciałabym wygrać głównej wygranej. Można sobie oczywiście imaginować co by się zrobiło z taką dużą gotówką, ale w praktyce przewiduję same problemy. Przede wszystkim zaraz przybiegnie mafia po okup. Nie wiem, skąd oni wiedzą, kto wygrywa, bo to tajemnica, ale dziwnym trafem zawsze wiedzą.

Duża kasa to też duża ilość przyjaciół, którzy znikną razem z pieniędzmi. Dziękuję bardzo. Nie chcę też się zastanawiać, ile osób będzie chciało ode mnie pożyczyć. No i co w ogóle z taką kasą zrobić?

Widziałam w internecie fajnych doradców inwestycyjnych (https://www.xelion.pl/doradztwo-inwestycyjne), pewnie by coś poradzili. Pieniądze nie powinny leżeć, powinny na siebie pracować. Ale żeby to robiły, trzeba wiedzieć jak je do tego zmusić. Ja nie wiem. Nie znam się na rynku kapitałowym. Samo określenie rynek kapitałowy brzmi dla mnie jak czarna magia. Ponoć trzymanie pieniędzy na koncie to strata czasu i pieniędzy właśnie. Lepiej w złoto zainwestować. Chociaż nie do końca. W złocie można zamrozić pieniądze, na pewno się nie straci na nim, ale zysku realnego też nie będzie. Tak samo jest z kamieniami szlachetnymi, tyle wiem. Z nieruchomościami bywa różnie, zależy od rynku. Giełdy się boję. W lokaty średnio wierzę. No jakby nie patrzeć, nie umiałabym sama sobie z taką kasą poradzić. Jasne, że wiem co bym sobie za nią kupiła, ale też nie mam żadnej pewności czy ktoś by mnie przy tych zakupach nie oszukał, bo o nieruchomościach na wschodnim brzegu Hiszpanii nie wiem zupełnie nic. Dlaczego Hiszpanii? Chciałabym tam zamieszkać. Marzyć każdemu wolno.

Reklamy
 
Dodaj komentarz

Opublikował/a w dniu 14 sierpnia 2016 w Bez kategorii

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

 
%d blogerów lubi to: