RSS

Niemiecki szrot

19 Kwi
Niemiecki szrot

Żarty żartami, ale jak przychodzi co do czego to nikt nie ma odwagi powiedzieć głośno, że to była zła decyzja. Ja mam odwagę, ale mnie nikt nie słucha. W sumie nie moja sprawa, niech nie słuchają. To nie ja poniosłam straty finansowe. Ale jak ktoś przy mnie nieustannie narzeka to doprawdy nie sposób się nie wtrącić.

Oczywiście, że nie słuchają. Kto by chciał słuchać, że nie chciał słuchać kiedy jeszcze był czas słuchać? Dobrych rad oczywiście. Teraz to ja mogę co najwyżej powiedzieć: a nie mówiłam. Ale tego nikt nie będzie słuchał.

No dobrze, już dobrze, mówię. Szwagier mój samochód sobie kupił. Cioteczny szwagier. Czyli mąż mojej ciotecznej siostry. Z siostrą jestem w dość dobrych stosunkach, chwilami nawet bardzo dobrych. Z jej mężem delikatnie rzecz ujmując w złych. Nie umiem się z nim dogadać w żadne sposób. Pewnie dlatego, że każda z nim rozmowa kończy się tym samym, przekonywanie mnie, że się na niczym nie znam, bo ja jestem tylko głupią babą. Nie wiem o czym on Zośkę przekonuje, ale w sumie to jej współczuję. Ale ona taka cicha, pokorna, spokojna, w sumie nigdy nie miała swojego zdania. To może i ona jest w stanie to znosić, ja w żaden sposób nie.

Mówiłam jej, że kupowanie używanego samochodu z niemieckich szrotów już dekadę temu wyszło z mody, ale ona swoje. Bo Zenek mówi, że niemieckie z zasady są lepszej jakości, że na nasz rynek to gorsze idą, że niemieckie się nie psują i że w ogóle niemieckie są najlepsze. No i sobie kupił używanego, niemieckiego, piętnastoletniego. I pojeździł, owszem. Dokładnie piętnaście tygodni. Po czym samochód posypał się tak dokumentnie, że koszty naprawy przekroczyłyby koszty zakupu. Trzykrotnie.

A ja od początku mówiłam, że dobrego samochodu się szuka tutaj → http://anndora.mazda-dealer.pl/ a nie na niemieckich szrotach. Zośka jest zrozpaczona, ale tak jakoś biernie. Ona nawet płakać porządnie nie umie. A to była kiedyś taka fajna dziewczyna. Nie wiem co on z nią zrobił.

 
Dodaj komentarz

Opublikował/a w dniu 19 kwietnia 2016 w Bez kategorii

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

 
%d blogerów lubi to: