RSS

Filozof

28 Gru
Filozof

Filozof się trafił. Na święta zawsze się trafi chociaż jeden taki. Nie wiem skąd oni się biorą i gdzie się chowają cały rok, ale jak przyjdzie Wigilia wyłażą jak jaszczurki spod kamieni w czasie słońca.

Nie wiem nawet kto to był ten filozof, ani kto go zaprosił na rodzinną Wigilię. Poważnie się zastanawiam, czy to czasem nie był ten tajemniczy zbłąkany wędrowiec, dla którego się zostawia jeden dodatkowy talerz. Bo dodatkowego talerza przy stole nie było. Jak nic ten obcy filozof go zajął.

Nie wiem z kim on tak na dobrą sprawę rozmawiał. Chyba z nikim. Po prostu cały czas gadał i nie dał sobie przerwać. Ludzie rozmawiali między sobą a ten i tak nawijał. O polityce, o świecie, o nowym kodeksie drogowym, o regulaminie klatki schodowej, o przepisach dotyczących sklepów wielkopowierzchniowych i o reformie podatków. A w międzyczasie jeszcze o psiej i kociej karmie oraz ogólnie o dodatkach do żywności. Potem jeszcze coś było o tym, że mazda dealer to ogólnie dobra profesja, warto się jej bliżej przyjrzeć. Mnie się wydaje, że generalnie dealer to dobry fach, ale unikam wtrącania się w takie monologi. Mazda sama w sobie jest w porządku, nie mówię, że nie. Ale lepiej niech taki samorodny filozof nie siada za kółkiem, szczególnie jak widać gołym okiem, że za kołnierz nie wylewa.

Nie lubię takich filozofów co biorą się nie wiadomo skąd, nie wiadomo jak się do nich zwracać i co właściwie z nimi robić. Bo ja do cierpliwych osób nie należę i kogoś takiego zawsze mam ochotę usadzić jednym gestem, nawet jeśli miałoby to być machnięcie siekierą.

Z przyjemniejszych rzeczy u mnie w kuchni stanęło maleńkie urządzonko do robienia espresso po włosku. Mała rzecz a cieszy. Od dziś na śniadanie cappuccino z prawdziwą pianą z mleka i kwiatkiem z czekolady na gorąco. Suchej oczywiście. W związku z powyższym święta muszę uznać za jak najbardziej udane.

 
Dodaj komentarz

Opublikował/a w dniu 28 grudnia 2015 w Bez kategorii

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

 
%d blogerów lubi to: