RSS

Rynek wtórny

18 List
Rynek wtórny

Jak ktoś nie umie liczyć, to ja nic na to nie poradzę. Jak ktoś myśleć nie umie, też nie zamierzam brać za to odpowiedzialności. Osobiście preferuję przebywanie w towarzystwie ludzi inteligentnych. A jak się trafi ktoś głupi to uciekam. Szkoda mojego czasu.

Czasem jednak nie daje się uciec. No bo co zrobić, skoro kompletnym idiotą okazuje się rodzony wujek, którego nie da się ot tak spuścić po brzytwie? Otóż wujek ów usiłował mnie przekonywać, że mieszkania powinno się kupować na rynku wtórnym. Tylko i wyłącznie. Nie mam nic przeciwko rynkowi wtórnemu, ale sama raczej nie zdecydowałabym się na korzystanie z jego rzekomych dobrodziejstw. Rynek wtórny ma to do siebie, że przeważnie oferuje rzeczy drugiej kategorii. Właśnie dlatego nazywa się wtórny. Wcale nie tylko dlatego, że coś po raz drugi trafia do obiegu. Mnie osobiście zdecydowanie bardziej przekonują mieszkania nowe w centrum łodzi, niż mieszkania, w których już ktoś mieszkał. Przede wszystkim, jak ktoś sprzedaje, to znaczy, że mieszkanie nie wydaje mu się atrakcyjne. Tak jest w większości wypadków. Rzadko zdarza się, że ktoś sprzedaje po prostu dlatego, że mu niepotrzebne, że w spadku dostał, albo że chce zamienić na większe. Nic z tych rzeczy. Większość ludzi ucieka z aktualnego miejsca zamieszkania, często gęsto ze względu na sąsiadów lub okolicę. Na przykład sklep nocny to jest dobry powód do zmiany adresu. Ewentualnie jakaś knajpa. Albo klub nocny. Albo jakiekolwiek inne nocne centrum rozrywki.

A mój wujaszek twierdzi, że rynek wtórny oferuje perełki architektury i trzeba być idiotą, żeby kupować nowe. Ja tam wolę nowe. Można sobie trochę powybrzydzać na starcie, poprosić o wyburzenie lub przesunięcie ścian, drobną zmianę instalacji, która sprawia, że mały pokój staje się kuchnią i odwrotnie.

I wiecie co jest najgorsze? To, że obydwoje mamy rację, ale ja to wiem, a on nie.

 
Dodaj komentarz

Opublikował/a w dniu 18 listopada 2015 w Bez kategorii

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

 
%d blogerów lubi to: