RSS

Równouprawnienie

28 Paźdź
Równouprawnienie

Ładna łazienka to wizytówka domu. Tak, właśnie ładna, na pierwszym miejscu ładna, ale zaraz na drugim funkcjonalna. Łazienka to coś więcej niż tylko kafelki i wanna, coś więcej niż lustro i odświeżacz powietrza.

Łazienka musi być miejscem czystym. To nie ulega wątpliwości. Nie może być mowy o smugach na lustrze, o rozchlapanej wodzie na podłodze czy mydle na kranie. Nie do końca wiadomo dlaczego ale powszechnie się przyjęło, że za stan łazienki odpowiedzialna jest pani domu. Trochę się to zmienia w młodym pokoleniu, ale jednak ciągle w genach (szczególnie męskich!) tkwi przekonanie, że za porządek w domu odpowiedzialna jest kobieta. Mężczyzna nie do końca wiadomo co ma w domu robić, poza tym, że jeść i leżeć na kanapie przed telewizorem. Od czasu do czasu może wynieść śmieci, ale i tak traktowane jest to jako jego dobra wola. Czyli to mężczyzna pomaga kobiecie, a nie dzieli z nią obowiązki i prace domowe. Ciężko jest ustalić dlaczego to mężczyzna pomaga kobiecie, a nie kobieta mężczyźnie. A ponoć mamy równouprawnienie i demokrację.

Wracając do łazienki, czy to wanna czy prysznic, woda na podłodze stać nie może. I nie musi, nie ma powodu. W końcu odwodnienie liniowe prysznicowe cena zachęcająca, wygląd też, nie ma powodu sobie nie zamontować. Trzeba tylko pomyśleć o tym trochę wcześniej niż w ostatniej chwili. Taki mały drobiazg sprawi, że w łazience nie będzie zalegała niepotrzebna wilgoć. A jak nie ma wilgoci to nie ma grzyba, jak nie ma grzyba to i zapach przyjemniejszy i alergii nie trzeba się bać. Jednym słowem same plusy.

Nadal pozostaje otwarte pytanie, kto ma taką odwodnioną łazienkę posprzątać. Osobiście nie widzę żadnego problemu, wystarczy rzucić monetą i ustalić, że ten kto wygra sprząta w parzyste soboty, a kto przegra w nieparzyste. Co drugi jakiś czas nieparzystych jest więcej w miesiącu więc jest o co grać. A przy tym nie można mieć do nikogo pretensji. Los jest ślepy.

Reklamy
 
Dodaj komentarz

Opublikował/a w dniu 28 października 2015 w Bez kategorii

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

 
%d blogerów lubi to: