RSS

Ceny

20 Paźdź
Ceny

Nikt mi nie wmówi, że można mieć coś dobrego za psie pieniądze. Powtarzałam to od lat i kurcze, niedawno dostałam po nosie. Czasy się zmieniają i już nie trzeba wydawać góry złota na powszechne rzeczy.

Może nie tyle czasy się zmieniają co ceny. Kiedyś za sprzęt AGD trzeba było wydać dwie pensje, na komputer zbierało się dwa lata, na dobry komputer odkładało się dolary kupowane na czarnym rynku. A teraz? Komputer to kwestia kilkuset złotych. Może nie będzie to najbardziej wypasiony komputer na rynku, ale da się na nim bardzo sprawnie pracować. Tak więc czasy się zmieniają. Nie ma bata. No i dlatego się wygłupiłam, bo upierałam się, że dobra strona internetowa musi kosztować. Tymczasem tanie strony internetowe wrocław wcale nie są gorsze ani brzydsze od tych drogich. Są tak samo dobre, czasem nawet lepsze. Udowodniono mi to bez dwóch zdań. Przegrałam z kretesem i tyle. Trudno, bywa. Za to zyskałam bardzo cenną wiedzę. Cena wcale nie jest wyznacznikiem niczego a już na pewno nie jakości. Od dawna podejrzewałam, że te przetargi, które wygrywają najniższe ceny to jakaś podpucha. Z drugiej strony zbyt wysoka cena też jest podejrzana. Cena powinna być wypośrodkowana i tyle. Nie najtańsza, ale tania po prostu. Takie właśnie są te strony internetowe. Tak mi wyjaśniono. Na najtańsze mam nie patrzeć, mam patrzeć na tanie. Nie wiem tak do końca czym to się różni i jak odróżnić jedną od drugiej, która jest jeszcze najtańsza, a która już tania.

W ogóle jak tak rozglądam się po nowych artykułach w sklepie to zaczynam się czuć skołowana. Coś co kiedyś kosztowało kupę kasy teraz kosztuje dosłownie grosze, nie tylko komputery. Telewizor na pół ściany też można kupić za kilkaset złotych, a jeszcze niedawno to było tak drogie, że przeciętny zjadacz chleba nie miał szans na taki zakup. Ceny się zmieniają szybciej niż czasy.

 
Dodaj komentarz

Opublikował/a w dniu 20 października 2015 w Bez kategorii

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

 
%d blogerów lubi to: