RSS

Hipochondria

14 Paźdź
Hipochondria

Ludzie nie dbają o siebie. Nie wiem dlaczego, z lenistwa chyba. Czasem tak niewiele potrzeba by nie doszło do niczego poważnego. Ot, szalik nosić zimą, czapkę, rękawiczki. Nie jeść tłustych kolacji…

Ludzie żyją szybko, jakby się bali, że im życia zabraknie. Gonią nie bardzo wiedząc za czym i po co. Ciągle w biegu, masę spraw odkładają na później nie zastanawiając się nad tym, że później może nie nadejść w ogóle, albo przyjść za późno. Nie wszystko da się zrobić kiedyś. To co można zrobić kiedy się jest młodym nie przyjdzie tak łatwo po sześćdziesiątce. Nie każdemu. A każdy myśli, że właśnie jemu przyjdzie. A człowiek nie jest niezniszczalny. Mięśnie siadają, kości kruszeją, serducho zwalnia, cholesterol się podnosi, cukier też. Czasem jeszcze jakieś kamienie się trafią, albo nadciśnienie. Ciśnienia to ludzie w ogóle nie kontrolują nie wiem czemu, a przecież ciśnieniomierze są dostępne praktycznie wszędzie. Można sobie choćby w markecie kupić. Może nie będzie miał miliona opcji dodatkowych, nie zapisze stu ostatnich wyników ale ciśnienie zmierzy. I to nawet dobrze zmierzy. Więc bez paniki. A jak ktoś sobie chce mieć ciśnieniomierz z górnej półki to niech sobie taki kupi, zapamięta mu co będzie chciał i jeszcze pokaże kilka innych ciekawych tricków.

Czy to tak wiele zmierzyć ciśnienie raz na jakiś czas? Jak się nie ma z tym problemów to od biedy i w aptece można to robić. Ale jak się pojawiają wahania to lepiej mieć w domu swój własny ciśnieniomierz i korzystać z niego jak tylko jest potrzeba.

Często skok ciśnienia powoduje ból głowy. I równie często ludzie leczą skutek nie przyczynę. Zamiast podwyższyć lub obniżyć ciśnienie łykają jakąś tabletkę przeciwbólową, która oczywiście nie pomaga. Często potem łykają następną. Bezmyślność aż boli.

Dbanie o siebie to nie jest to samo co hipochondria.

 
Dodaj komentarz

Opublikował/a w dniu 14 października 2015 w Bez kategorii

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

 
%d blogerów lubi to: