RSS

Królowa

07 Paźdź
Królowa

Remont? Nienawidzę – powiedziała i wcale się jej nie zdziwiłam. Ona chce mieszkać, a nie się remontować. No jasne, kto by nie chciał?

Znam ją nie wiem jak długo. Całe życie. Nigdy nie chciała na nic czekać, wszystko miało być już, teraz, natychmiast, a najlepiej na wczoraj. To na nią wszyscy czekali, ona nie czekała nigdy. Taka królowa każdej imprezy, dusza towarzystwa, gwiazda. Bez niej nic. W sumie nie wiem jak to zrobiła. Wcale nie była ładna. Bogata też nie. Tyle, że ubrać się umiała. No i uczyła się dobrze. Poza tym miała mentalność królowej, świat miał leżeć u jej stóp. No i leżał.

Minęły lata, nic się nie zmieniło. Świat ma się dostosować do niej, nie ona do świata. Ona nie prosi, ona wymaga. I co ciekawe świat się dostosowuje. Ona kupuje mieszkanie i chce zamieszkać natychmiast. Ona nie będzie czekać. Dziś kupuje jutro się wprowadza, przekonana, że jest taka oferta na rynku. Tak ma być bo tak i już. Serio jej zazdroszczę tej umiejętności żądania od świata. Ona mówi mieszkanie pod klucz Wrocław i jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki pojawiają się takie. Do wyboru do koloru. Chodzi przebiera, zastanawia się, nie to piętro, nie ta lokalizacja, okna na wschód, a ona woli zachód. Szuka. Znajduje. Jak ona to robi? Nie wiem. Może to jest metoda na życie? Nie dopuścić do siebie możliwości odmowy? Ma tak być i już, ona nie przewiduje innej wersji. Ona nie kupuje mieszkania, które będzie remontowała nie wiadomo jak długo. Ona nawet urządzać się nie ma zamiaru więcej niż jeden dzień. Jak pojedzie po meble to tego samego dnia meble mają stanąć na swoich miejscach. Żadnego czekania, składania, skręcania nie wiadomo ile. Ona woli zapłacić za ekspres. Zarabia dobrze, opłacało się w szkole uczyć.

Pieniędzy to jej nie zazdroszczę, ale podejścia do życia bardzo. Ja na ogół przepraszam, że w ogóle czegoś chcę.

 
Dodaj komentarz

Opublikował/a w dniu 7 października 2015 w Bez kategorii

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

 
%d blogerów lubi to: