RSS

Obyczaje

16 Wrz
Obyczaje

Środek tygodnia a ja poszłam do pracy niewyspana, masakra normalnie. Właśnie dlatego nie lubię mieszkać w blokach. Nieważne, że to w czym mieszkam to nie relikt epoki gierkowskiej tylko nowoczesny apartamentowiec. Efekt jest ten sam – mam sąsiadów.

Mogłoby się wydawać, że w nowym apartamentowcu mieszkają ludzie, których na to stać, więc i kulturą mogliby się wykazywać. Niestety dobra praca i pieniądze jakoś ostatnio nie chcą iść w parze z dobrym wychowaniem. Efekt? Całonocna impreza w środku tygodnia, pech chciał, że akurat nade mną. Nie wiem co oni tam świętowali, ale robili to naprawdę głośno. Nie dość, że głośniki kina domowego muszą mieć naprawdę wypasione, to jeszcze uparcie tupali. Skąd wiem, że mają kino domowe? Darli się tak, że przez okna było słychać. Niestety nie byli łaskawi usłyszeć ani jak ich wołałam, ani jak waliłam do drzwi. Dzwonka i domofonu też oczywiście nie usłyszeli.

Obyczaje uległy drastycznym zmianom. Kiedyś jak się robiło imprezę urodzinową czy jakąkolwiek to w sobotę, żeby się ludzie w niedzielę mogli wyspać to raz, a dwa organizator grzecznie chodził po całym bloku i uprzedzał, że będzie impreza, będzie głośno i z góry prosi o wyrozumiałość. Teraz nikt się nikomu nie tłumaczy bo i po co. Stosunki sąsiedzkie zanikły całkowicie, ludzie się mijają na schodach i nie zawsze powiedzą sobie dzień dobry a do windy to się starają wsiadać sami, żeby uniknąć obowiązkowej rozmowy towarzyskiej z sąsiadem.

Kij z tym, czy mi się kłaniają czy nie, mogę odżałować. Ale żeby mi się nie dać wysypiać? Poszłabym zrobić awanturę, ale nie wiem czy to ma sens. Akurat ci co nade mną mieszkają to tacy nowobogaccy. Wszystko muszą mieć najdroższe tylko o dobrym wychowaniu zapomnieli.

Chyba jednak pójdę, ktoś im powinien przypomnieć. Swoją drogą to gdzie oni pracują, że mogą w środku tygodnia imprezować?!

Reklamy
 
Dodaj komentarz

Opublikował/a w dniu 16 września 2015 w Bez kategorii

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

 
%d blogerów lubi to: