RSS

Zoo

29 Czer
Zoo

Całe życie mieszkałam tu gdzie mieszkam. Nie żebym chciała na to narzekać, ale czasem mam ochotę coś w życiu zmienić, coś więcej niż tapetę do kuchni. Tapeta fajna rzecz, rolety też. Ale jakby tak zmienić całe mieszkanie?

Moje miasto jest małe, senne i w ogóle bez klimatu. A fajnie czasem byłoby zamieszkać w jakimś mieście z tradycjami, z historią, z duszą jednym słowem. Tak sobie myślę, że nowe mieszkania wrocław to jest to, co mogłoby mi się spodobać. Bo Wrocław ma historię i to bardzo bogatą. Widać to chociażby w architekturze. Można mieszkać we Wrocławiu i zapomnieć, że to dwudziesty pierwszy wiek. Rynek, stare miasto, a nawet i to nowsze, to nie jest to samo co kompletnie odbudowana po wojnie Warszawa.

We Wrocławiu jest Zoo, a ja lubię zwierzaki. Pewnie bym sobie kupiła jakiś abonament, żeby nie płacić za bilety dzień w dzień. Czasem jak trafię do jakiegoś zoo to potrafię siedzieć godzinami przed jedną klatką. Dlatego nigdy nie udało mi się obejrzeć wszystkich zwierzaków. Zanim się zorientuję, to już zamykają. Nic nie poradzę, przy wydrach mogę stać godzinami, tak samo przy małpach. Fajnie by było mieszkać w mieście gdzie jest blisko zoo, może wreszcie bym te wszystkie zwierzaki obejrzała. Z pół roku by to trwało ale bym dała radę. Wrocławskie zoo jest największe w Polsce.

Wrocław w ogóle jest ciekawy bo jest długi i chudy. Takie dziwne miasto. Z jednego końca na drugi daleko albo rzut beretem, zależy na którym końcu się mieszka i co się uznaje za koniec. Nie wiem jeszcze jaka dzielnica by mi odpowiadała najbardziej. Ba! Wcale nie wiem czy się przeprowadzę. Ale gdybym miała zmienić miejsce zamieszkania to Wrocław byłby bardzo dobrą opcją.

A jak nie Wrocław to co? A w sumie to nie wiem. Jest jeszcze parę starych miast, szczególnie na południu. A z północnych Szczecin i Kołobrzeg mają coś w sobie. Ale tam nie ma zoo.

 
Dodaj komentarz

Opublikował/a w dniu 29 czerwca 2015 w Bez kategorii

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

 
%d blogerów lubi to: