RSS

Kiedyś

03 Mar
Kiedyś

Świat się zmienia. Trudno za nim nadążyć. Nie wiem kto go tak gna do przodu, coraz bardziej i bardziej i bardziej. Tak jakby jutro było na wszystko za późno. Wszystko jest na wczoraj. Straszne to.

U nas w rodzinie urodziło się małe dziecko. Patrzę na to maleństwo i myślę, sobie, że jak moje dzieci były małe to na niemowlaki się inaczej patrzyło. A jak ja byłam mała to jeszcze inaczej. A jak moja mama była mała to ho ho ho! O babci to już w ogóle lepiej nie wspominać. A jednak wszyscy ciągle żyjemy. Czy nam źle? Jeśli nam źle to tylko dlatego, że pieniędzy nie wystarcza na wszystko na co byśmy chcieli. I że ciągle coś nowego się pojawia co ponoć trzeba mieć żeby nie być w tyle. Tak na reklamach mówią. Staram się nie oglądać reklam ale to nie zawsze się udaje. Nie mieszkam sama.

Patrzyłam na tego małego i na jego śliczną pościel w łódeczki i myślałam sobie, że kiedyś to się dziecko w bet zawijało i było dobrze. Może to dlatego, że po wiejskich chałupach to zimno było? Jakby teraz tego małego w bez zawinęli to by się rozpłynął. Grzechotek takich cudacznych nikt dzieciom nie wieszał nad łóżkiem. Czy w ogóle niemowlakom się grzechotki kupowało? Pamiętam gumowe zabawki, misie, króliczki, można to było gryźć, piszczały przy nacisku.

Na starych zdjęciach widać, że śpiochów kiedyś nie było, w koszulinę się dziecko ubierało i było dobrze. I butelki do karmienia też były inne. Jak już były. Zwykłe szklane, bez żadnych bajerów, naciągało się na nie smoczek i karmiło. Po użyciu trzeba było wygotować i tyle. A teraz są jakieś plastikowe kolorowe, cudacznie powyginane, które można myć w mikrofalówce. Nie zaraz, nie myć, wyparzać. Myje się pod kranem i wkłada w mikrofalę. Wygodne to ale jakieś takie… droga na skróty. O właśnie. Dzisiejszy świat idzie na skróty, przy czym sam nie wie dokąd idzie. I czy tam gdzie zajdzie będzie mu naprawdę dobrze. Dziwny jest ten świat.

 
Dodaj komentarz

Opublikował/a w dniu 3 marca 2015 w Bez kategorii

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

 
%d blogerów lubi to: