RSS

Pretekst

17 Lu
Pretekst

Dobra kawa to nie tylko smak, aromat i prywatna przyjemność. Dobra kawa to prawdziwa wizytówka pani domu. Nie wiem dlaczego pani a nie pana, ale jakoś tak to działa. To pani domu parzy kawę i pani domu ją podaje. Pan domu co najwyżej poda koniak do kawy lub cukier w kostkach. Sypki to za dużo zawracania głowy, za duże ryzyko że rozsypie. Zresztą mężczyźni przy gościach jacyś tacy są dziwni, jakby urzędowanie w kuchni mało męskie było. Lwy salonowe się z nich robią.

Dobrą kawę można zrobić na kilka sposobów. Arabowie pewnie znają więcej niż kilka, ale oni mają swoje lokalne przyprawy i tajemnicze naczynia do przyrządzania kawy. My nie mamy tak dobrze, za to mamy w sklepach ekspresy ciśnieniowe. Nic tylko wybierać, przebierać, kupować. Ale najpierw trzeba się znać na rzeczy, ja się niestety słabo znam. Nie potrafię rozpoznać, który ekspres jest dobry, a który nie i dlaczego. Jedyne czego się nauczyłam, to że to coś przelewowe to nie jest ekspres tylko zaparzarka. Czyli taka atrapa ekspresu jednym słowem.

Wiem, że są ekspresy do przyrządzania latte, cappuccino, espresso, są nawet i takie, które przygotowują wszystkie te rodzaje kawy i jeszcze wiele innych. I mleczko ładnie spieniają, kawka wygląda jak z najelegantszej kawiarni. Bardzo chętnie bym sobie takie coś kupiła. Tylko raz, że ceny mnie przerażają, a dwa – naprawdę się na tym nie znam. Może namówię chłopa do tego zakupu. Jak wszystko będzie dobrze to będzie chodził dumny jak paw. A jak nie będzie dobrze to przynajmniej nie będzie miał do mnie pretensji, że kawa nie taka jak chciał. Przecież sam wybierze ekspres prawda? To do kogo później będzie mógł mieć pretensje? Tylko do siebie 😛

Na taki układ pójdę bardzo chętnie. Zlecę kupno ekspresu mężczyźnie mojego życia. Tylko pretekst jakiś muszę wymyślić. Może by tak zachorować? Inaczej on nie uwierzy, że ja nie chcę iść do sklepu.

 
Dodaj komentarz

Opublikował/a w dniu 17 lutego 2015 w Bez kategorii

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

 
%d blogerów lubi to: