RSS

Tom Tom i mamuśka

05 List
Tom Tom i mamuśka

Tom Tom czyli nawigacja samochodowa, czyli coś bez czego nie wyobrażam sobie życia. I zupełnie nie rozumiem mojej mamy, która twierdzi, że nie dałaby rady z czymś takim jeździć i jak jej kupiłam na imieniny to w ogóle tego ode mnie nie wzięła. Powiedziała, że to strata pieniędzy i kazała oddać do sklepu. Tak jakby sklep nie miał nic lepszego do roboty niż przyjmowanie z powrotem czegokolwiek. Czasy się zmieniają, zwroty nie są przyjmowane obligatoryjnie.

No i mam teraz dwie nawigacje GPS Tom Tom. Nie, nie, nie używam na zmianę, bez przesady. Jedną mam w samochodzie a drugą trzymam na wypadek gdyby moja mamuśka zdanie zmieniła. No bo na pewno w końcu zmieni, to doprawdy niemożliwe żeby jeździć po Polsce ze starą papierową mapą. Ona mówi, że jak patrzy na mapę to widzi całość, a na nawigacji tylko kawałek i to ją denerwuje. No oki, może to i jest jakiś powód, ale przecież nawigacja jest dokładniejsza. I można ją zaktualizować jak są jakieś zmiany. A mapę to można co najwyżej wyrzucić. No da się potem nową kupić, ale jaki to ma sens? I tak za rok się coś pozmienia i będzie do wyrzucenia. A w nawigacji wystarczy nową aktualizację zrobić i po krzyku. I bystre to to, umie dobrą drogę wybrać, krótką albo długą, co kto lubi. Jak jej kazać to płatne autostrady ominie.

No i mapa przegrywa w jeszcze jednym punkcie i tu nie ma bata nic nie pomoże. Nawigacja potrafi poinformować o korkach i objazdach, wybrać najlepszą drogę. A mapa nic nie potrafi. Radź sobie człowieku sam, najwyżej wbijesz się w korek to sobie trochę postoisz w nim i tyle.

Ale mamuśka twardo nie i nie, nie będzie jej żaden automat gadał gdzie ma jechać. Niereformowalna jest i tyle. Albo udaje niereformowalną bo lubi uchodzić za konserwatystkę.

W sumie to może i ma rację. Popyla po świecie tym starym fordzikiem co się ledwo szosy trzyma. Jak w czymś takim by wyglądała nawigacja?

Reklamy
 
Dodaj komentarz

Opublikował/a w dniu 5 listopada 2014 w Bez kategorii

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

 
%d blogerów lubi to: