RSS

Odrobina luksusu

13 Paźdź
Odrobina luksusu

Bo niby dlaczego ja bym miała sobie marzeń odmawiać? Że niby ja gorsza jakaś jestem czy co? Nic mi się od życia nie należy? Pracuję przecież, zarabiam, oszczędności nawet jakieś mam. No to chyba jak mam fanaberie to mogę je sobie spełniać, prawda?

Przeczytałam „Mój Egipt” Kreta i jak się łatwo domyślić, zachciało mi się do Egiptu jechać. No dobra, nie jechać, lecieć. Jechanie by za długo trwało, najpierw pół Europy, potem prom, nie no, cały urlop by na to poszedł. Ja mam chęć na wczasy w Egipcie a nie na podróż do Egiptu.

Piramidy bym chętnie zobaczyła. Strasznie mnie intryguje jak to jest, że one stoją tuż przy mieście, na granicy właściwie. Przynajmniej Kret tak twierdzi, bo na folderach pokazują piramidy na środku pustyni. No ale w epoce Photoshopa to właściwie wszystko możliwe. Mogliby na takim folderze spokojnie umieścić niedźwiedzia polarnego. Koło Sfinksa na przykład. Sfinksa też bym chętnie zobaczyła. I pochodziła po Arabskim targu. I kawy się napiła. Narobił mi smaka na taką arabską kawkę. Może by tak się nauczyć parzyć taką? Tylko skąd ja wezmę miedziany tygielek? Chyba się na bazar staroci przejadę, tam maja wszelakie wynalazki.

Ludzi chciałabym poznać, klimat tego miejsca, egzotykę. Wcale nie chcę hotelu z basenem. To i do Gołębiewskiego mogę pojechać albo gdziekolwiek w Polsce. Ja bym chciała do ludzi, a nie do miejsca na mapie. Ciekawe czy w Egipcie znają taki wynalazek jak prywatne kwatery. Pomieszkałabym sobie u jakiegoś Araba. Albo nie, lepiej u Arabki, nie wiadomo co tam komu do głowy przyjdzie. I nawet bym wolała żeby to był jakiś biedny dom, byłby bardziej prawdziwy. Bo ten cały luksus to czy ja wiem? Co ja bym się z takich wakacji dowiedziała o Egipcie? To tak jakby ktoś do Warszawy przyjechał, pomieszkał dwa tygodnie w Sobieskim i twierdził, że poznał Polskę. No śmiech na sali normalnie.

Reklamy
 
Dodaj komentarz

Opublikował/a w dniu 13 października 2014 w Bez kategorii

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

 
%d blogerów lubi to: