RSS

Lokowy zawrót głowy

07 Paźdź
Lokowy zawrót głowy

Kiedyś kobieta jak chciała mieć loki to się chyba modlić musiała, ale wątpię czy to coś dawało. Takie prawdziwe loki nie byle jakie. Bo byle jakie to na papilotach ze szmatek można zrobić. No i dobrze jeszcze mieć gazetę do tego, ale skąd kiedyś gazety brali? Nie no, nie brali bo nie było gazet, tak z pięćset lat temu na przykład. A przecież te księżniczki z bajek zawsze miały piękne kręcone włosy, kurcze jak oni to robili. Nie znali przecież lokówki, prawda?

Stosunkowo niedawno używało się metalowych wałków do włosów, jak na tym spać? A może właśnie dawno tych wałków używali? Kowal w kuźni wykuwał? Z nudów, albo z odpadów? Nie wiem czemu takich rzeczy nie uczą na lekcjach historii, tylko wstawiają te głodne kawałki o wojnach i rewolucjach. Którą kobietę wojny i rewolucję obchodzą? No chyba, że ta rewolucja ma się odbyć u niej w domu to wtedy tak, wtedy ją bardzo to obchodzi.

Wałki plastikowe to stosunkowo nowy wynalazek, tak samo jak plastik. I tak samo do niczego te wałki. Papiloty z gąbki? Ładnie na głowie wyglądają, do tego stopnia, że dziewczyny zaczęły w tym po ulicy chodzić, ale czy to zdaje egzamin?

Można sobie niby trwałą zrobić, ale co jak nie wyjdzie? A jednak dużo kobiet ma fajne loczki, jakoś mi się wierzyć nie chce, że wszystkie są naturalne. Muszą te loki czymś robić, a potem psikają się lakierem. Albo na piankę układają. I tak się nad lokówkami zastanawiam, zwykłe, stożkowe, ze szczotką, bez szczotki… czy one rzeczywiście spełniają swoje zadanie tak jak powinny? Bo może by sobie kupić taką? Najmniej inwazyjne w sumie, chociaż czasu trochę zabiera. Ale przynajmniej bym wyspana chodziła, bo na wałkach nijak nie daje się wyspać. A loczki to loczki, ładnie by mi było. A może w ogóle jak się na piankę robi to już lokówka nie potrzebna, może szczotka wystarczy? Eeehhh, i skończy się jak zwykle, pójdę do fryzjerki i tak się z nią zagadam, że nie zauważę czym mnie wypsika i wysmaruje, żeby mi się te loki trzymały.

Reklamy
 
Dodaj komentarz

Opublikował/a w dniu 7 października 2014 w Bez kategorii

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

 
%d blogerów lubi to: