RSS

Za dobrze wam, rodzice

06 Paźdź
Za dobrze wam, rodzice

Rodzicom to się teraz w głowach poprzewracało normalnie. Nic już nie muszą. Byleby komputer mieli, to normalnie nic nie muszą. No długopis gnojowi kupić. Resztę wydrukują i będzie dobrze. Kiedyś to trzeba było do księgarni łazić, książki kupować, zeszyty, a teraz co? Książek się nie kupuje, dziecku się audiobooka włącza, oczywiście znalezionego w sieci, zeszyty wyszły z mody, elementarze?

No można, kurcze, nawet książkę do nauki pisania można wydrukować. No dobra, może nie jest to całkiem książka, ale coś książkopodobnego, no może ćwiczeniopodobnego. Takie miałam w podstawówce jak się uczyłam pisać. Kupowało się w księgarni. A teraz? A teraz to się drukuje, daje gnojowi długopis albo kredkę i masz dziecko ucz się. I daj mi spokój. Taka nauka pisania literek na przykład. Kiedyś to się dziecko musiało postarać, bo jak nie to brzydko w zeszycie to wyglądało, teraz jak się nie uda, to się wydrukuje jeszcze raz. No przecież to jest demobilizujące! Kiedyś to trzeba było dzieci zabawiać, organizować im czas, podpowiadać zabawy, uczyć się bawić. A teraz co? Posadzić przed komputerem, albo wydrukować z komputera. Zresztą te małolaty to obsługują komputery lepiej niż rodzice, takie czasy. Posadzić malucha przed komputerem to jutuba w pięć minut rozpracuje.

No i teraz jak rodzicom jest generalnie łatwiej, bo to i pralka i zmywarka, i w piecach palić nie trzeba, i w kolejkach się nie stoi, i ten komputer tyle pomaga, to przecież powinni mieć dla dzieci czas, prawda? A oni narzekają, że na nic nie mają czasu, no nie da się tego ludzkim rozumem ogarnąć, nie da się i tyle. Co oni z tym czasem robią? Zjadają go chyba, albo pod głowę podkładają, żeby im się miękko spało. Kiedyś rodzice mieli więcej czasu dla dzieci, teraz to świat na głowie stoi jak nic. Jeszcze trochę i w ogóle tylko przez komunikatory będą się porozumiewać i to się będzie nazywało, że rozmawiają z dziećmi.

Reklamy
 
Dodaj komentarz

Opublikował/a w dniu 6 października 2014 w Bez kategorii

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

 
%d blogerów lubi to: